Lidožraví tygři

Lidožrout není každá šelma, která napadne člověka ze strachu či ve vlastní obraně. Je to šelma, která se živí lidským masem jedině hlad je může vyprovokovat k překonání přirozeného strachu z člověka ,kterému se vyhýbají díky respektu ,který si u nich vybudoval tím že je po dlouhá desetiletí a staletí lovil a zabíjel ,ale ne z hladu ne ze strachu jen pro zábavu či trofej nebo xpanzi lidstva, která se neuvěřitelně rozrůstá a ničí tak přirozené území nejen tygra ,ale i ostatních tvorů.

Lidožrouty se však tygři stávají z obrovské části díku člověku, který je vážně poraní (vylámané zuby po souboji se železnou tyčí, zraněné končetiny od různých pastí, či různá závažná poranění po střelných zbraních). Pro takové šelmy je člověk jednoduchou kořistí, a proto jej loví.

Takováto šelma loví přes den a zdržuje se u cest kde lidi chodí těmto cestám se zdravá šelma vyhýbá. Neřídí se směrem větru jako jiné šelmy při lovu. Protože ví, že má člověk slabý čich a neprozradí se tak. Dokáže rozeznat ozbrojeného člověka a popřípadě se mu vyhnout.

Lidožruoctví je pud sebezáchovy a není nijak proti zákonům přírody, není to bezmyšlenkovité prolévání krve člověka biť jen bojem o přežití, na rozdíl od člověka který loví tygra pro zábavu jako maháradžové, kteří se jejím lovem přímo vyžívali či spolu soupeřily kdo jich víc zastřelí, nebo i (pro mě neuznávanou čínskou medicínu).